Hizmetlerimiz: EĞİTİM HİZMETLERİ (Seminerler)

Tapu işlemleri uygulaması ve mevzuatına yönelik olarak uzmanlarımızca eğitim seminerleri  verilmektedir. Seminer süresi 4 saat olup, seminerlerde her konu ile ilgili olarak mevzuat ve uygulamaya yönelik güncel bilgiler verilmekte, açıklamalar tapu kütüğü tescil örnekleri ile desteklenmektedir. Ayrıca tapu işlemlerinde belge/bilgi düzeni ve işlem aşamalarına yer verilmektedir.

Eğitim yeri temini isteğe bağlı olarak şirketimiz veya eğitim talep edenler tarafından karşılanabilmektedir.

Eğitim seminerleri konu başlıkları

Tapu İşlemleri Uygulaması Semineri  : Gayrimenkule yönelik geniş bir uygulama alanı bulunan tapu işlemleri konusunda, güncel bilgilendirmede bulunulmaktadır. Son zamanlarda bu alandaki mevzuat ve uygulama sıkça değişmektedir. Gayrimenkul sektörüyle ilgili özellikle bankalar, finans kurumları, gayrimenkul yatırım şirketleri, inşaat şirketleri, hukuk büroları, emlak ofisleri, değerleme ve danışmanlık firmalarına mevzuat ve uygulamaya yönelik örnek / açıklamalı  bilgiler sunulması amaçlanmaktadır.

Yabancıların Taşınmaz Tasarrufları  Semineri : Sıkça değişen ve karmaşık bir hal alan yabancıların / yabancı sermayeli şirketlerin Türkiye’de taşınmaz edinimi ve tasarrufuna ilişkin, uygulamaya ve mevzuata yönelik örnekli / açıklamalı güncel bilgilendirmede bulunulmaktır.

Kat Mülkiyeti Uygulamaları Semineri  :  634 Sayılı Kat Mülkiyeti’nin tapu sicili  uygulamasına yönelik örnekli ve açıklamalı olarak güncel bilgilendirmelerde bulunulmaktadır. Kat mülkiyeti,kat irtifakı,devre mülk ,toplu yapı uygulamaları  ele alınmaktadır.

Tapu İşlemlerinde İpotek Uygulaması Semineri : Gayrimenkul rehini çeşitlerinden olan ipotek, günümüzde önemli bir işlev görmekte, yoğun bir uygulama alanı bulmaktadır. Tapu işlemleri açısından ipotek işlemi ele alınarak, uygulama ve mevzuat yönüyle  katılımcılara örnekli / açıklamalı bilgiler sunulmaktadır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!